DOBRODOŠLI NA SPLETNIH STRANEH ŠD POMGRAD!

Šahovsko društvo Pomgrad Murska Sobota se predstavlja na spletu že od leta 2002. Na teh spletnih straneh boste našli aktualne in manj aktualne novice, rezultate turnirjev, seznam članov, kroniko aktivnosti društva, objavljeno je tudi lepo število fotografij naših članov in članic... in še marsikaj drugega.

Informacije o treningih, turnirjih, dogodkih na naslovu:
info@sah-drustvo-ms.si

Prostori ŠD Pomgrad se nahajajo na Kocljevi ulici 14 v Murski Soboti.
Zemljevid | Slike

Šahovski treningi 2022/23

Pridružite se nam na Facebooku...

Naslednjih pet turnirjev:
25.06.2024 ob 18:00, klubski prostor ODPADE: Turnir pospešeni šah 6/2024 ODPADE
30.06.2024 ob 09:00, Krog, Brod na reki Muri: Konectedenski hitropotezni turnir 5/2024

Zadnjih pet novic:

• Odlična uvrstitev naše mladinke in mladinca na mladinskem državnem prvenstvu
    V Ankraranu je od 28. 2. do 1. 3. potekalo 31. posamično državno šahovsko prvenstvo v standardnem šahu. Noel Čontala je pod mentorstvom trenerja Nejca Hanca po 9 odigranih partijah zbral 8 zmag in en neodločen izid in je tako postal državni prvak v kategoriji do 8 let.

Naša članica Ema Lukač je dosegla odlično 3. mesto pri dekletih do 18 let.

1. marca je prav tako v Ankaranu potekalo 31. posamično državno prvenstvo v pospešenem šahu za mlade. Naša mladinca sta ponovila odličen uspeh. Tokrat sta Noel Čontala in Ema Lukač postala še mladinska državna podprvaka v pospešenem šahu v svojih starostnih kategorijah.

Čestitke obema, 2x!

V društvu smo vedno znova veseli, ko rezultati govorijo v prid dobrega dela in vztrajnosti pri vzgoji mladih igralcev. Verjamemo, da bomo v prihodnosti še večkrat imeli priložnost, da se veselimo rezultatov mladih nadobudnih šahistov.
  • Rezultati šahovskega turnirja mladih
    V sredo, 21. 2. 2024, smo v šahovskem društvu izvedli turnir za mlade šahiste za mesec februar. Udeležilo se ga je kar 18 šahistk in šahistov različnih starostnih skupin. Pomerili so se v 7. partijah v pospešenem tempu v eni skupini. Ob podeljevanju priznanj pa so bili razdeljeni v mlajšo in starejšo skupino. Partije so bile borbene in turnir je bila priprava za posamično državno prvenstvo v pospešenem šahu, ki bo v začetku marca v Ankaranu. Tam bodo nastopili tudi nekateri mladi člani ŠD Pomgrad.

Rezultati so bili sledeči:
    1. mesto: Vid Vučak
    2. mesto: Abel Pondelek
    3. mesto: Žak Režonja
    4. mesto: Jurij Vratarič
    5. mesto: Maksim Lovenjak

sledijo: Alen Zver, Val Vratarič, Aljaž Puhan, Zara Vrečič, Benjamin Miholič, Luka Sukič

1. mesto: Robertino Ružič Dobrilla
    3. mesto: Eva Žlebič
    4.mesto: Miša Ošlaj
    5. mesto: Ema Unger

sledijo: Hana Edina Tomašić, Lilit Mihoković

1. mesto: Robertino Ružič Dobrilla
    3. mesto: Vid Vučak

• Rezultati šahovskega turnirja mladih
    V petek, 5. 1. 2024 smo v prostorih šahovskega društva izvedli šahovski turnir za mlade šahiste. Skupaj jih je nastopilo 16 iz različnih starostnih skupin. Pomerili so se v eni skupini v 7 partijah. Ob končnem rezultatu so bili razdeljeni v mlajšo in starejšo skupino. Vsi so se pri igri potrudili in prikazali zanimivo ter borbeno igro.

Rezultati so bili sledeči.:
    1. mesto: Luka Antolin
    2. mesto: Aleks Grčar
    3. mesto: Abel Pondelek
    4. mesto: Noel Čontala
    5. mesto: Vid Vučak

(prvih pet tekmovalcev je imelo enako število točk, mesta so določili dodatni kriteriji)
    sledijo: Ela Casar, Lukas Kerman, Vratarič Val in Zara Vrečič (oba enake točke in kriteriji), Neil Bukovec Gal, Ally Bukovec Gal
    1. mesto: Robertino Dobrilla Ružič
    4. mesto: Hana Edina Tomašič
    5. mesto: Jan Balaško

1. mesto: Robertino Dobrilla Ružič

• Rezultati šahovskega turnirja mladih
    V ponedeljek, 27. 11. 2023, je v prostorih šahovskega društva potekal turnir za mlade šahiste, ki je že drugi v tem šolskem letu.

Udeležilo se ga je 15 tekmovalk in tekmovalcev različnih starosti. Tokrat so se pomerili skupaj in njihovi rezultati so bili ločeni naknado. Tekmovalci do 4. razreda so bili v mlajši skupini, od 5. razreda naprej pa v starejši.

Rezultati so bili sledeči.:
    1. mesto: Vid Vučak
    2. mesto: Noel Čontala
    3. mesto: Lukas Kerman
    4. mesto: Maksim Lovenjak
    5. mesto: Neil Bukovec Gal
    6. mesto: Zara Vrečič

1. mesto: Eva Žlebič
    2. mesto: Miša Ošlaj
    4. mesto: Ema Unger
    5. mesto: Aleks Grčar
    sledijo: Ela Casar, Nejc Hartman, Jan Balaško, Luka Antolin