ŠD RADENSKA – POMGRAD MURSKA SOBOTA

KRONIKA AKTIVNOSTI
V OBDOBJU OKTOBER - DECEMBER 2 0 0 2

A.HITROPOTEZNI ŠAH

1.MESEČNI TURNIRJI
ČLANI
OKTOBER
1.T.Gruškovnjak 16,5, 2.R.Radosavljevič 11,5, 3.D.Hari 11, 4.-5.M.Gabor, Š.Režonja 10,5, 6.-8.J.Gruškovnjak, B.Kovač, J.Vučko 10, 9.B.Hari 9, 10.I.Kos 8,5, 11.-14.J.Buzeti, A.Gyergyek, A.Kelemen, M.Kovač 8, 15.-16.J.Glavač, A.Marič 5,5, 17.F.Kramar 2,5, 18.M.Štrokaj 1
NOVEMBER
1.B.Kovač 16,5, 2.D.Hari 15, 3.R.Radosavljevič 13,5, 4.B.Hari 11,5, 5.J.Vučko 11, 6-8. J.Gruškovnjak, A.Kelemen, M.Kovač 10,5, 9.Š.Režonja 10, 10.-12.J.Glavač, M.Gabor, A.Marič 8, 13.-14.B.Kegl, Aleks.Kelemen 7, 15.-16.J.Buzeti, M.Jerše 6,5, 17.A.Gyergyek 5,5, 18.J.Ševelj 3, 19.M.Štrokaj 2,5
DECEMBER
1.T.Gruškovnjak 16,5, 2.B.Kovač 14,5, 3.J.Vučko 14, 4.-6.J.Buzeti, D.Hari, R.Radosavljevič 12,5, 7.Š.Režonja 12, 8.-9.J.Gruškovnjak, M.Gabor 10,5, 10.M.Kovač 9,5, 11.B.Hari 8, 12.A.Kelemen 7,5, 13.J.Glavač 7, 14.-15.A.Gyergyek, A.Marič 5, 16.-17.M.Jerše, D.Kohek 4,5, 18.F.Kramar 2,5, 19.M.Štrokaj 2
Skupni vrstni red:
1.B.Kovač 106, 2.D.Hari 81, 3.J.Vučko 71, 4.R.Radosavljevič 61, 5.T.Gruškovnjak 60, 6.J.Gruškovnjak 57, 7.Š.Režonja 50, 8.M.Gabor 42, 9.B.Hari 36, 10.I Kos 21, 11.Alen Kelemen 18, 12.-13.J.Buzeti, D.Gjuran 16, 14.M.Zupe 15, 15.M.Kovač 14, 16.A.Gyergyek 11, 17.M.Jerše 9, 18.A.Lazar 5, 19.M.Hočevar 3, 20.-21.B.Kegl, Aleks. Kelemen 2, 22.-23.J.Glavač, A.Marič 1

MLADINCI
OKTOBER
1.D.Gjuran 6,5, 2.-3.J.Buzeti, M.Hočevar 5,5, 4.M.Vučko 5, 5.L.Cajnko 4, 6.B.Hočevar 3,5, 7.M.Kovač 3, 8.R.Murat 2,5, 9.B.Fras 0,5
NOVEMBER
1.M.Kovač 6,5, 2.D.Gjuran 6, 3.M.Hočevar 4,5, 4.-5.J.Buzeti, B.Hočevar 3,5, 6.M.Vučko 3, 7.R.Murat 1, 8.L.Cajnko 0
DECEMBER
1.D.Gjuran 6,5, 2.J.Buzeti 5,5, 3.M.Hočevar 5, 4.B.Hočevar 3, 5.-7.M.Kovač, R.Murat, M.Vučko 2,5, 8.L.Cajnko 0,5
Skupni vrstni red:
1. D.Gjuran 108, 2.J.Buzeti 84, 3.M.Hočevar 82, 4.M.Kovač 78, 5.B.Hočevar 55, 6.M.Vučko 48, 7.-8.L.Cajnko, R.Murat 42, 9.A.Lazar 30, 10.B.Fras 15, 11.M.Gomboc 6

2.KONECTEDENSKI TURNIRJI

3.OSTALO

5.Martinov turnir, Ivanovci, 13. 11. 2002 (40 tekmovalcev)
1.Boris KOVAČ 8, 2.Imre HORVATH 7,5, 3.Denis GJURAN 6,5, 4.Štefan REŽONJA 6,5, 5.Alojz KOS 6, 6.Leon KRANJC 6, 7.Igor KOS 6, 8.Božidar BOLČIČ 6, 9.Mitja KOVAČ 5,5, 10.Matija GABOR 5,5, 12.Alen KELEMEN 5,5, 14.Jernej BUZETI 5, 15.Anton MARIČ 5, 16.Anton HAVAŠI 5, 20.Jože GLAVAČ 4,5

Odprto prvenstvo občine Moravske Toplice, Andrejci, 29.12. 2002 (24 tekmovalcev):
1.Darko SUPANČIČ 7,5 od 9, 2.Miran ZUPE 7, 3.Tadej SAKELŠEK 7, 5.Boris KOVAČ 6, 6.Denis GJURAN 5,5, 8.Mitja KOVAČ 5, 10.Drago KOVAČ 5, 11.Božidar BOLČIČ 4,5, 12.Andrej GYERGYEK 4,5

 

B.POSPEŠENI ŠAH

Državno prvenstvo upokojencev, Ljubljana, 09. 10. 2002 (Finale 12 ekip):
1.DU Murska Sobota - 14 meč točk 21 šahovskih
(Š.Režonja 4 od 7, A.Kos 6, B.Bolčič 3 od 5, J.Glavač 5,5 od 6, J.Bedernjak 2,5 od 3)
2.DU Maribor – Pobrežje - 11 19,5
3.MZU Ljubljana Šiška - 9 19,5

15.prvenstvo Pomurja, M.Sobota, 22. 10. – 05. 11. 2002 (21 tekmovalcev):
1.Tomislav GRUŠKOVNJAK 8,5, 2.Boris KOVAČ 6,5, 3.Mitja KOVAČ 6,
10.Alen KELEMEN 5 (najboljši nižjekategornik!)

IX.Harmashatar Kupa, Monoster (Madžarska), 19. 10. 2002 (57 tekmovalcev)
1.Attila CSONKA 6,5 od 7, 2.Gabor KOVACS 6, 3.Zsolt KORPICS 5, 4.Boris KOVAČ 5, 7.Igor KOS 5, 8.Mitja KOVAČ 5, 9.Denis GJURAN 5, 11.Tomislav GRUŠKOVNJAK 4,5, 12.Matija GABOR 4,5, 13.Milan JERŠE 4,5, 24.Bojan KEGL 4, 27.Jernej BUZETI 4, 30.Andrej GYERGYEK 3,5
Ekipno:
1.Haladas I 22,5 točk, 2.Radenska Pomgrad I 19,5, 3.Sarvar 17, 4.Radenska Pomgrad II 17

13.mednarodni turnir, M.Sobota, 08. 12. 2002 (50 tekmovalcev):
1.Mladen PALAC 7,5, 2.Bojan KURAJICA 7, 3.Krunoslav HULAK 6,5, 4.Georg MOHR 6,5, 5.Branko ROGULJ 6,5, 6.Ante JURKOVIČ 6,5, 7.Leon MAZI 6, 8.Denis GJURAN 6, 9.Boris KOVAČ 6, 10.Robert ZELČIČ 5,5, 14.Štefan REŽONJA 5,5, 15.Jože GUŠKOVNJAK 5,5, 17. Mitja KOVAČ 5, 18.Matija GABOR 5, 19.Miha GOMBOC 5, 22.Maja HOČEVAR 5, 24.Jože GLAVAČ 5

Regijsko posamezno osnovnošolsko prvenstvo, 17. in 20. 12. 2002 (116 tekmovalcev):
Deklice do 11 let:
1.Pozsgoncz (DOŠ Lendava), 2.Trobila (OŠ III M.S.), 3.Ambruš (OŠ II M.S.)
Deklice do 13 let:
1.Kebler (OŠ Negova), 2.Benkič (OŠ III M.S.), 3.Nemec (OŠ II M.S.)
Deklice do 15 let:
1.Zver (OŠ Bistrica), 2.Hren (OŠ Bistrica), 3.Marič (OŠ Odranci)
Dečki do 11 let:
1.Šadl (OŠ Radenci), 2.Škalič (OŠ III M.S.), 3.Jagodič (OŠ Kuzma)
Dečki do 13 let:
1.Serec (OŠ I M.S.), 2.Merklin (OŠ I M.S.), 3.Do. Hardi (DOŠ Lendava)
Dečki do 15 let:
1.De. Hardi (DOŠ Lendava), 2.Kolmanič (OŠ S.Jurij), 3.Duh (OŠ Beltinci)

 

C.POČASNI ŠAH

7.državna članska liga, Bled, 18. – 24. 11. 2002 (10 ekip):
1.ŠK Nova KBM Maribor 39 šahovskih točk
2.ŽŠD Maribor ŠK Piramida 37
3.LŠK Metalka trgovina Ljubljana 31
7.ŠD Radenska – Pomgrad Murska Sobota 23
(Z.Ribli 4 od 9, K.Hulak 6, Š.Cigan 2 od 8, B.Kovač 1 od 6, T.Gruškovnjak 5, M.Coklin 3, I.Kos 2 od 4) = > Tomislav GRUŠKOVNJAK je osvojil naslov FIDE mojstra!

I.liga vzhod, Čatež, 15. 11. – 01. 12. 2002 (10 ekip):
1.Celje 33 šahovskih točk
2.Rokada Lendava 32,5
3.Žalec 31,5
5.ŠD Radenska – Pomgrad II 26,5
(A.Lazar 2,5 od 5, D.Gjuran 3,5 od 5, Š.Režonja 2,5 od 9, J.Gruškovnjak 1,5 od 5, B.Hari 2,5 od 5, R.Radosavljevič 3,5 od 5, M.Gabor 1,5 od 4, M.Kovač 5 od 8, A.Gyergyek 0 od 1, J.Buzeti 4 od 7)

Svetovno mladinsko prvenstvo, Heraklion, Kreta (Grčija), 14.-25.11.2002:
Fantje do 18 let (91 tekmovalcev):
1.Ferenc BERKES (Madžarska) 9 od 11, 52.Aleš LAZAR 5
Fantje do 16 let (90 tekmovalcev):
1.Levan PANTSULAS (Gruzija) 8,5, 45.Denis GJURAN 5,5

 

Č.KOLEDAR PRIREDITEV

Občni zbor društva: 04.02.
Članski hitropotezni turnirji: 11.februar, 11.marec
Konectedenski turnirji: 12.01.Bakovci, 26.01.Murski Črnci, 09.02.Moravske Toplice, 23.02.Sp.Ščavnica, 16.03. Mešič, M.Sobota, 30.03.Ormož
Prvenstvo društva v počasnem šahu: začetek februar
Pokal Slovenije: predtekmovanje februar, prijave do 03.03., 1.kolo 16.03.
9.posamično državno mladi U10, 12, 14, 16 in 18 let: 24. – 28.02.