ŠD RADENSKA – POMGRAD
MURSKA SOBOTA


KRONIKA AKTIVNOSTI V OBDOBJU JULIJ - SEPTEMBER 2 0 0 2
KRONIKA AKTIVNOSTI V OBDOBJU APRIL - JUNIJ 2 0 0 2
KRONIKA AKTIVNOSTI V OBDOBJU JANUAR - MAREC 2 0 0 2
KRONIKA AKTIVNOSTI V OBDOBJU OKTOBER - DECEMBER 2 0 0 1


KRONIKA AKTIVNOSTI
V OBDOBJU JULIJ - SEPTEMBER 2 0 0 2

A.HITROPOTEZNI ŠAH

1.MESEČNI TURNIRJI
ČLANI
SEPTEMBER
1.B.Kovač 14,5, 2.-3.D.Hari, R. Radosavljevič 12,5, 4.M.Gabor 11,5, 5.Š. Režonja 11,
6.-8. A.Gyergyek, I.Kos, M.Kovač 9, 9.B.Hari 8,5, 10.Alen Kelemen 8, 11.-12.J.Glavač, A.Marič 7, 13.M.Jerše 6, 14.M.Štrokaj 4, 15.F.Kramar 3, 16.J.Rituper 2,5, 17.D.Glavač 1
Skupni vrstni red:
1.B.Kovač 87, 2.D.Hari 55, 3.J.Vučko 50, 4.J.Gruškovnjak 44, 5.Š.Režonja 38, 6.M.Gabor 32, 7.R.Radosavljevič 31, 8.T.Gruškovnjak 30, 9.B.Hari 26, 10.I Kos 20, 11.D.Gjuran 16, 12.M.Zupe 15, 13.Alen Kelemen 13, 14.A.Gyergyek 11, 15.M.Jerše 9, 16.-17.J.Buzeti, M.Kovač 8, 18.A.Lazar 5, 19.M.Hočevar 3, 20.-21.B.Kegl, Aleks. Kelemen 2

MLADINCI
MAJ
1.D.Gjuran 5, 2.M.Kovač 4, 3.J.Buzeti 3, 4.L.Cajnko 2, 5.M.Vučko 1, 6.B.Fras 0
JUNIJ
1.D.Gjuran 5,5, 2.M.Kovač 5, 3.J.Buzeti 4,5, 4.R.Murat 3,5, 5.-6.M.Gomboc, M.Hočevar 3, 7.B.Hočevar 2,5, 8.L.Cajnko 1
SEPTEMBER
1.M.Hočevar 4, 2.-4.L.Cajnko, D.Gjuran, B.Hočevar 3,5 5.M.Kovač 2,5, 6.-7.J.Buzeti, M.Vučko 2
Skupni vrstni red:
1.D.Gjuran 90, 2.-3.J.Buzeti, M.Kovač 62, 4.M.Hočevar 50, 5.B.Hočevar 34, 6.R.Murat 31, 7.-8. A.Lazar, L.Cajnko 30, 9.M.Vučko 29, 10.B.Fras 13, 11.M.Gomboc 6

2.KONECTEDENSKI TURNIRJI
12.turnir miru Štrigova, Hrvaška, 01.09.2002 (99 tekmovalcev):
1.KOŽUL Zdenko 8, 2.VIDOVIČ Saša 7,5, 3.GRUŠKOVNJAK Tomislav 7,5,
40.BOLČIČ Božidar 5, 46.GYERGYEK Andrej 5, 48.KOS Alojz 4,5, 53.REŽONJA Štefan 4,5, 65.JERŠE Milan 4, 85.KRAMAR Franc 3

3.OSTALO

Ekipno hitropotezno prvenstvo Slovenije, Zagorje ob Savi 24.08.2002 (31 ekip)
1.ŠK Maribor Branik (Bašagič 7,5, Zupe 6,5, Supančič 7,5, Kastelic 6) - 14 meč 27,5 šah točk
2.NKB Maribor (Pavasovič 6,5, Mazi 6, Tratar 8, Veličkovič 6) - 14 26,5
3.ŠD Radenska-Pomgrad I
(Cigan 5,5, B.Kovač 7, T.Gruškovnjak 6, Coklin 7) - 15 25,5
14.ŠD Radenska-Pomgrad II
(Radosavljevič 7,5, Cajnko 2, M.Hočevar 7, Buzeti 2) - 7 18,5

Posamično hitropotezno prvenstvo Slovenije, Portorož 24.08.2002 (166 tekmovalcev)
1.ZUPE Miran 10,5(13), 2.PODLESNIK Bogdan 10,5, 3.TRATAR Marko 10, 4.ČEPON Dušan 10, 16.KOVAČ Boris 9, 20.GRUŠKOVNJAK Tomislav 8,5, 29.CIGAN Štefan 8, 77.BUZETI Jernej 6,5, 109.COKLIN Marko 6, 131.HOČEVAR Maja 5, 138.CAJNKO Leon 5

B.POSPEŠENI ŠAH

23.Šahovski festival Bled – Riklijev pospešeni šah, 06.07. (64 tekmovalcev):
1.KURAJICA Bojan 7 (od 9), 20.LAZAR Aleš 5, 47.KOVAČ Mitja 3,5

C.POČASNI ŠAH

Člansko državno prvenstvo, Dobrna 03.-11.08.2002 (99 tekmovalcev na izpadanje):
1.MIHALČIŠIN Adrian, 2.TRATAR Marko, 3.JELEN Igor
18.KOVAČ Boris, 31.GJURAN Denis, 59.KOVAČ Mitja

Državna mladinska liga, Nova Gorica, 27.08.-01.09. 2002 (10 ekip):
1.ŽŠD Maribor ŠK Piramida 17 meč točk 29,5 šah točk
(Sakelšek 8, Kukovec 8, Žiberna 6,5, Kokol 7)
2.ŠD Radenska-Pomgrad 15 26
(Lazar 6,5, Gomboc 1,5 od 3, Gjuran 8, Kovač 4,5 od 6,
Buzeti 3,5 od 5, B.Hočevar 2 od 4)
3.ŠK Nova Gorica 15 23
(A.Srebrnič 5, M.Srebrnič 5,5, Karer 2,5 od 5, Lovišček 6 od 7, Medvešček 4 od 6)

23.Šahovski festival Bled – Open A, 02.-10.07. (52 tekmovalcev):
1.GYIMESI Zoltan 7 (od 9), 2.PAVASOVIČ Duško 6,5, 3.CHATALBASHEV Boris 6,
44.LAZAR Aleš 3

23.Šahovski festival Bled – Open B, 02.-10.07. (64 tekmovalcev):
1.JOVIČ Stevan 8, 2.KOVAČIČ Peter 7,5, 3.UKMAR Mitja 6,5, 6.KOVAČ Mitja 6 (osvojil naslov mojstrskega kandidata!)

Szombathely Open, julij-avgust 2002, (126 tekmovalcev):
1.BUTUNOI Alexandru 7,5 (od 9), JOVANOVIČ Zoran 7, 3.RIGO Zsolt 7,
9.GRUŠKOVNJAK Tomislav 6,5, 22.GJURAN Denis 6

Č.KOLEDAR PRIREDITEV

Članski hitropotezni turnirji: 12.november, 10.december
Mednarodni turnir v pospešenem šahu, Monoster, Madžarska: 19.oktober
5.Martinov turnir, Ivanovci, Vinogradniški dom: 8.november
13.mednarodni turnir v pospešenem šahu, M.Sobota, Hotel Diana: 08.december
15.prvenstvo Pomurja v pospešenem šahu: 22. in 29.oktober, 5.november

 

KRONIKA AKTIVNOSTI
V OBDOBJU APRIL - JUNIJ 2 0 0 2

A.HITROPOTEZNI ŠAH

1.MESEČNI TURNIRJI

ČLANI

APRIL
1.T.Gruškovnjak 17, 2.J.Vučko 14,5, 3.J.Gruškovnjak 13,5, 4.B.Kovač 13, 5.D.Gjuran 12,5, 6.A.Lazar 12, 7.D.Hari 10, 8.Š.Režonja 9, 9.B.Hari 8, 10.-12.M.Gabor, A.Gyergyek, I.Kos 7, 13.-14.J.Buzeti, A.Kelemen 6, 15.J.Glavač 5, 16.B.Kegl 3, 17.F.Kramar 2, 18.M.Štrokaj 0,5
MAJ
1.-2.J.Gruškovnjak, D.Hari 11,5, 3.B.Kovač 10, 4.-5.J.Vučko, R.Radosavljevič 9,5, 6.B.Hari 7,5, 7.Š.Režonja 6,5, 8.M.Gabor 6, 9.-11.A.Kelemen, M.Jerše, A.Gyergyek 5, 12.B.Kegl 2, 13.F.Kramar 1, 14.M.Štrokaj 0
JUNIJ
1.M.Zupe 12,5, 2.B.Kovač 11,5, 3.-4.D.Gjuran, I.Kos 9,5, 5.R.Radosavljevič 8,5,
6.-7.M.Gabor, J.Gruškovnjak 6,5, 8.M.Kovač 6, 9.A.Kelemen 5,5, 10.A.Gyergyek 5,
11.-12.B.Hari, B.Kegl 4, 13.M.Štrokaj 1,5, 14.F.Kramar 0,5

Skupni vrstni red:
1.B.Kovač 72, 2.J.Vučko 50, 3.J.Gruškovnjak 44, 4.D.Hari 43, 5.Š.Režonja 32, 6.T.Gruškovnjak 30, 7.B.Hari 24, 8.M.Gabor 24, 9.R.Radosavljevič 19, 10.D.Gjuran 16, 11.M.Zupe 15, 12.I.Kos 15, 13.Alen Kelemen 12, 14.M.Jerše 9, 15.J.Buzeti 8, 16.A.Gyergyek 6, 17.A.Lazar 5, 18.-19.M.Hočevar, M.Kovač 3, 20.-21.B.Kegl, Aleks.Kelemen 2

MLADINCI

FEBRUAR
1.M.Hočevar 6,5, 2.-4.J.Buzeti, D.Gjuran, M.Vučko 5, 5.M.Kovač 3,5, 6.-8.L.Cajnko, B.Fras, R.Murat 1
MAREC
1.A.Lazar 6,5, 2.D.Gjuran 5,5, 3.-4.J.Buzeti, B.Hočevar 5, 5.M.Vučko 4, 6.M.Kovač 3,
7.-8.M.Hočevar, R.Murat 2,5, 9.L.Cajnko 2
APRIL
1.M.Kovač 4,5, 2.D.Gjuran 4, 3.J.Buzeti 2,5, 4.R.Murat 1

Skupni vrstni red:
1.D.Gjuran 48, 2.J.Buzeti 37, 3.M.Kovač 32, 4.A.Lazar 30, 5.M.Hočevar 29, 6.R.Murat 21, 7.B.Hočevar 18, 8.M.Vučko 18, 9.B.Fras 8, 10.L.Cajnko 7


2.KONECTEDENSKI TURNIRJI

Žitkovci, 28.04.2002 (53 tekmovalcev):
1.Miran ZUPE 8, 2.Darko SUPANČIČ 7,5, 3.Tomislav GRUŠKOVNJAK 6,5,
5.Boris KOVAČ 6,5, 7.Robert RADOSAVLJEVIČ 6, 8.Denis GJURAN 6,
10.Bogdan HARI 6, 13.Matija GABOR 5,5, 14.Alojz KOS 5,5, 15.-16.Mitja KOVAČ, Alen KELEMEN 5,5, 19.Božidar BOLČIČ 5, 20.Jernej BUZETI 5, 24.Jože GRUŠKOVNJAK 4,5, 25.Štefan REŽONJA 4,5, 31.Milan JERŠE 4,5

Ormož, 12.05.2002 (70 tekmovalcev):
1.Miran ZUPE 8, 2.Zoran VELIČKOVIČ 8, 3.Darko SUPANČIČ 7,5,
7.Štefan REŽONJA 6,5, 8.Mitja KOVAČ 6, 11.Boris KOVAČ 6, 15.Denis GJURAN 5,5, 22.Alojz KOS 5, 26.Božidar BOLČIČ 5, 32.Bojan KEGL 4,5

Brezovci, 19.05.2002 (55 tekmovalcev):
1.Zoran VELIČKOVIČ 7,5, 2.Boris KOVAČ 7, 3.Darko SUPANČIČ 7,
5.Tomislav GRUŠKOVNJAK 6,5, 6.Denis GJURAN 6,5, 7.Igor KOS 6, 12.Alojz KOS 5,5, 13.Matija GABOR 5,5, 17.Bojan KEGL 5,5, 21.Štefan REŽONJA 5, 22.Alen KELEMEN 5, 23.Mitja KOVAČ 5, 24.Andrej GYERGYEK 5, 27.Bogdan HARI 4,5, 28.Božidar BOLČIČ 4,5

Krog, 02.06.2002 (68 tekmovalcev):
1.Tomislav GRUŠKOVNJAK 7,5, 2.Zoran VELIČKOVIČ 7, 3.Miran ZUPE 7,
5.Boris KOVAČ 6,5, 7.Matija GABOR 6,5, 10.Danilo HARI 6, 11.Alojz KOS 6, 14.Denis GJURAN 5,5, 15.Mitja KOVAČ 5,5, 23.Božidar BOLČIČ 5, 25.Maja HOČEVAR 5, 27.Štefan REŽONJA 5, 31.Bogdan HARI 4,5, 33.Jože GLAVAČ 4,5, 37.Milan JERŠE 4,5

Skupni vrstni red – absolutno (109 tekmovalcev s točkami):
1.Miran ZUPE 643, 2.Zoran VELIČKOVIČ 609, 3.Darko SUPANČIČ 584, 4.Boris KOVAČ 421, 5.Tomislav GRUŠKOVNJAK 361, 6.Denis GJURAN 186, 7.Mihael LINDNER 183, 8.Aleksander PANČENKO 180, 9.Alojz KOS 157, 10.Branko RESMAN 150, 14.Matija GABOR 107, 15.Štefan REŽONJA 104, 18.Mitja KOVAČ 87, 25.Bogdan HARI 71, 31.Aleš LAZAR 52, 43.Igor KOS 37, 47.Jože GRUŠKOVNJAK 35, 50.Robert RADOSAVLJEVIČ 34, 53.Božidar BOLČIČ 28, 54.Alen KELEMEN 27, 59.Danilo HARI 21, 62.Andrej GYERGYEK 18, 68.Jernej BUZETI 16, 71.Bojan KEGL 14, 82.-83.Milan JERŠE, Jože SEDONJA 11, 87.Maja HOČEVAR 8, 98.Aleksander KELEMEN 4, 107.Miha GOMBOC 1

Skupni vrstni red – nižjekategorniki (97 tekmovalcev s točkami):
1.Jože KORBAN 615, 2.Karel ŽAJDELA 470, 3.Janko BRUNČIČ 409, 4.Marko MAKAJ 380, 5.Andrej GYERGYEK 257, 6.Jernej BUZETI 244, 7.Alen KELEMEN 243, 8.Alojz KORAČIN 210, 9.Franc SUKIČ 206, 10.Janko KEČEK 201, 15.Maja HOČEVAR 129, 18.Branko POŽARNIK 104, 22.Stanko GJURAN 86, 23.-24.Franc KRAMAR, Rok MURAT 84, 38.Martin ŠTROKAJ 46, 42.Aleksander KELEMEN 40, 45.Blaž FRAS 36, 46.Boštjan HOČEVAR 31, 48.-49.Leon CAJNKO,Davorin DERVARIČ 28

Skupni vrstni red – mladinci (32 tekmovalcev s točkami):
1.Denis GJURAN 700, 2.Mitja KOVAČ 510, 3.Marko MAKAJ 360, 4.Jernej BUZETI 352, 5.Aleš LAZAR 220, 6.Rok MURAT 212, 7.-8.Blaž FRAS, Maja HOČEVAR 145, 9.Mladen FLORJAN 135, 10.Maja VUČKO 110, 12.Miha GOMBOC 100, 16.Denis HORVAT 91, 18.Leon CAJNKO 78, 19.Boštjan HOČEVAR 64, 21.Tjaša SOBOČAN 51

5.mednarodni hitropotezni turnir ŠK Branik in občine Kungota, Kungota, 16. 06. 2002
(73 tekmovalcev):
1.Mladen PALAC 10 (od 11), 2.Veselin DRAGIEV 9, 3.Duško PAVASOVIČ 8,5,
14.Boris KOVAČ 7, 18.Denis GJURAN 6,5, 32.Štefan REŽONJA 6, 42.Andrej GYERGYEK 5,5, 43.Jernej BUZETI 5,5, 54.Bojan KEGL 4,5

 

B.POSPEŠENI ŠAH

Posamezno državno prvenstvo v pospešenem šahu, Griže, 14. 04. 2002
(163 tekmovalcev):
1.Adrian MIKHALCHISHIN 8, (od 9), 2.Leon MAZI 8, 3.Jure BORIŠEK 8,
13.Boris KOVAČ 6,5

Ekipno državno prvenstvo v pospešenem šahu, Griže, 13. 04. 2002 (34 ekip):
1.Piramida Maribor - 28,5 šahovskih 15 meč točk
2.NKB Maribor - 27,5 16
3.ZM Branik Maribor - 27 14
5.ŠD Radenska Pomgrad 1 - 21 12
(B.Kovač 5,5 od 9, T.Gruškovnjak 5,5, A.Lazar 6, B.Hari 4)
22.ŠD Radenska Pomgrad - 2 17,5 6
(Š.Režonja 3, R.Radosavljevič 6, M.Gabor 4, M.Kovač 4,5)

8.mednarodni turnir Sladki vrh, 01. 04.2002 (156 tekmovalcev):
1.Blažimir KOVAČEVIČ 9 (od 11), 2.Mladen PALAC 8,5, 3.Miran ZUPE 8,5,
18.Boris KOVAČ 7,5, 41.Denis GJURAN 6,5, 50.Štefan REŽONJA 6, 68.Andrej GYERGYEK 6, 86.Bojan KEGL 5,5, 114.Milan JERŠE 4,5, 118.Jernej BUZETI 4,5

6.šahovski turnir veteranov nad 50 let, Zg.Polskava, 09. 06. 2002 (118 tekmovalcev):
1.Franc SORČNIK 7,5 (od 9), 33.Jože GLAVAČ 5,5

11.odprto prvenstvo Goriške, Hotel Lipa, 15. 06. 2002 (34 tekmovalcev):
1.Aljoša GROSAR 7 (od 9), 2.Zlatko BAŠAGIČ 6,5, 3.Leon MAZI 6,5, 7.Marko COKLIN 6

 

C.POČASNI ŠAH

Mladinsko državno prvenstvo do 20 let, Ptuj, 27. 04.-03.05.2002
Fantje (26 tekmovalcev):
1.Blaž BRATOVIČ 7,5 (od 9), 2.Matej ŠEBENIK 7, 3.Denis GJURAN 6, 5.Miha GOMBOC 5,5, 15.Mitja KOVAČ 4,5
Dekleta (10 tekmovalk):
1.Vesna ROŽIČ 7

Pokal Slovenije – 2.kolo, 25. 05. 2002:
ŠK Milan Majcen Sevnica : Radenska Pomgrad 2 - 0 : 4
Martin POVŠE : Denis GJURAN 0 : 1
Andrej GRILC : Božidar BOLČIČ 0 : 1
Mojca GRILC : Mitja KOVAČ 0 : 1
Igor GLAVAČ : Maja HOČEVAR 0 : 1

ŠK Trebnje BMP : Radenska Pomgrad 3 - 2,5 : 1,5
Martin KODRIČ : Štefan REŽONJA remi
Primož POTOČNIK : Robert RADOSAVLJEVIČ 1 : 0
Andrej VOŠPERNIK : Bogdan HARI 0 : 1
Andrej BRCAR : Matija GABOR 1 : 0

XXI.Zalakaros kupa Open, 23.-31. 05. 2002 (132 tekmovalcev):
1.Lajos GYORKOS 7 (od 9), 2Attila CSEBE 7, 3.Jozsef HORVATH 7, 85.Bojan KEGL 4, 112.Andrej GYERGYEK 3

13.Ljubljana open, 22. 06.-30. 06. 2002 (127 tekmovalcev):
1.Robert ZELČIČ 7,5, 2.Valery NEVEROV 7, 3.Trajče NEDEV 7,
27.Tomislav GRUŠKOVNJAK 5,5, 35.Denis GJURAN 5,5, 45.Marko COKLIN 5, 52.Jernej BUZETI 5 (osvojil II.kategorijo!), 64.Štefan REŽONJA 4,5, 110.Leon CAJNKO 3

Klubsko prvenstvo v počasnem šahu, M.Sobota, 02. 03. – 24. 04. 2002 (17 tekmovalcev)

Pokal Slovenije – finale, Rogla, 07. – 09. 06. 2002 (12 ekip)

Č.OSTALO IN KOLEDAR PRIREDITEV

27.občni zbor Šahovske zveze Slovenije, 23. 03. 2002
Podelitev priznanj:
Naslov mojstra: Aleš LAZAR
Tekmovanje za najboljši klub v letu 2001:
1.ŽŠD Maribor ŠK Piramida, 5.ŠD Radenska - Pomgrad

Članski hitropotezni turnir: 10.september
Konectedenski turnirji: 25.avgust (?), Štrigova
Člansko državno prvenstvo: 03.- 11.avgust, Toplice DOBRNA (odprto za vse!, izločilno)
Hitropotezno državno moštveno in posamezno: 24.avgust, Zagorje ob Savi

 

KRONIKA AKTIVNOSTI
V OBDOBJU JANUAR - MAREC 2 0 0 2

A.HITROPOTEZNI ŠAH

1.MESEČNI TURNIRJI
ČLANI
JANUAR
1.B.Kovač 13,5, 2.J.Vučko 11,5, 3.-4.M.Gabor, D.Hari 10, 5.J.Gruškovnjak 9, 6.-8.
B.Hari, R.Radosavljevič, Š.Režonja 8,5, 9.-12.A.Gyergyek, B.Kegl, Alen Kelemen, Aleks. Kelemen 4,5, 13.M.Jerše 4, 14.M.Štrokaj 2,5, 15.F.Kramar 1
FEBRUAR
1.T.Gruškovnjak 11,5, 2.-3.B.Kovač, J.Vučko 10, 4.-6.J.Gruškovnjak, D.Hari, Š.Režonja 8,5, 7.I.Kos 8, 8.A.Kelemen 6,5, 9.M.Gabor 5, 10.M.Jerše 4,5, 11.A.Gyergyek 4, 12.B.Kegl 3, 13.F.Kramar 2, 14.M.Štrokaj 1
MAREC
1.B.Kovač 12,5, 2.-3.B.Hari, Š.Režonja 9, 4.J.Buzeti 8,5, 5.-7.D.Hari, M.Jerše, J.Vučko 7,5, 8.-10.M.Gabor, M.Hočevar, A.Kelemen 6, 11.-12.J.Glavač, M.Štrokaj 4, 13.A.Gyergyek 2,5, 14.F.Kramar 1
Skupni vrstni red:
1.B.Kovač 42, 2.J.Vučko 30, 3.Š.Režonja 25, 4.D.Hari 24, 5.B.Hari 17, 6.T.Gruškovnjak 15, 7.M.Gabor 15, 8.J.Gruškovnjak 14, 9.J.Buzeti 8, 10.Alen Kelemen 8, 11.M.Jerše 7, 12.R.Radosavljevič 5, 13.I.Kos 4, 14.M.Hočevar 3, 15.-17.A.Gyergyek, B.Kegl, Aleks. Kelemen 2

MLADINCI
JANUAR
1.A.Lazar 8, 2.D.Gjuran 6,5, 3.M.Hočevar 6, 4.B.Hočevar 4,5, 5.M.Kovač , 6.J.Buzeti 2,5, 7.R.Murat 2, 8.B.Fras 1,5

2.KONECTEDENSKI TURNIRJI
Bakovci, 20.01.2002 (67 tekmovalcev):
1.Darko SUPANČIČ 8, 2.Miran ZUPE 7, 3.Boris KOVAČ 7,
4.Tomislav GRUŠKOVNJAK 6,5, 9.-10.Denis GJURAN, Bogdan HARI 6, 12.Jože GRUŠKOVNJAK 6, 13.Alojz KOS 6, 18.Štefan REŽONJA 5,5, 20.Milan JERŠE 5,5, 24.Mitja KOVAČ 5, 27.Aleksander KELEMEN 5, 29.Maja HOČEVAR 5,
32.Maja VUČKO 5

Murski Črnci, 03.02.2002 (64 tekmovalcev):
1.Zvonimir MEŠTROVIČ 8, 2.Zoran VELIČKOVIČ 7, 3.Aleksander PANCHENKO 7,
4.Tomislav GRUŠKOVNJAK 7, 5.Denis GJURAN 7, 8.Boris KOVAČ 6, 9.Alojz KOS 6, 12.Matija GABOR 6, 17.Aleš LAZAR 5,5, 19.Bogdan HARI 5,5, 20.Štefan REŽONJA 5,5, 22.Andrej GYERGYEK 5, 26.Mitja KOVAČ 5, 27.Robert RADOSAVLJEVIČ 5

Moravske Toplice, 17.02.2002 (62 tekmovalcev):
1.Boris KOVAČ 7,5, 2.Darko SUPANČIČ 7, 3.Zoran VELIČKOVIČ 7,
5.Tomislav GRUŠKOVNJAK 7, 10.Aleš LAZAR 6, 12.Alojz KOS 6, 13.Matija GABOR 6,
14.Štefan REŽONJA 5,5, 22.Jože GRUŠKOVNJAK 5, 23.Denis GJURAN 5, 24.Igor KOS 5
30.Jože SEDONJA 4,5

Spodnja Ščavnica, 10.03.2002 (52 tekmovalcev):
1.Miran ZUPE 8,5, 2.Zoran VELIČKOVIČ 7, 3.Darko SUPANČIČ 6,5,
12.Denis GJURAN 5,5, 13.Boris KOVAČ 5,5, 14.Alojz KOS 5,5, 21.Štefan REŽONJA 5, 27.Matija GABOR 4,5, 29.Andrej GYERGYEK 4,5

Tenis center Mešič, M.Sobota, 17.03.2002 (52 tekmovalcev):
1.Aleksander PANČENKO 8, 2.Darko SUPANČIČ 7,5, 3.Miran ZUPE 7,
10.Tomislav GRUŠKOVNJAK 5,5, 12.Boris KOVAČ 5,5, 14.Aleš LAZAR 5,5, 17.Alojz KOS 5, 21.-22.Bogdan HARI, Jože SEDONJA 5, 23.Mitja KOVAČ 5, 26.Jernej BUZETI 4,5, 28.Štefan REŽONJA 4,5, 29.Alen KELEMEN 4,5

3.OSTALO

Prvenstvo Občine Moravske Toplice, Andrejci, 08. 03. 2002 (31 tekmovalcev):
1.Boris KOVAČ 8, 2.Aleksander PANCHENKO 7,5, 3.Zoran VELIČKOVIČ 6,5,
5.Alojz KOS 6, 9.Božidar BOLČIČ 5, 11.Štefan REŽONJA 5, 12.Jernej BUZETI 5, 13.Mitja KOVAČ 5, 14.Alen KELEMEN 5, 19.Franc CIPOT 4,5

B.POSPEŠENI ŠAH

Državno prvenstvo osnovnošolcev, Ankaran, 19.-20.01.2002
Fantje do 15 let - skupina A (18 tekmovalcev):
1.Luka LENIČ 8,5 (od 9), 10.Jernej BUZETI 4,5
Dekleta do 15 let – skupina A (16 tekmovalk):
1.Vesna ROŽIČ 8,5, 11.Tadeja TERNAR 4
Fantje do 15 let - skupina B (54 tekmovalcev):
1.Andraž ŠIMON 7, 34.Denis DUH 4
Dekleta do 15 let – skupina B (48 tekmovalk):
1.Jelena TOPIČ 7,5, 31.Tanja NEMEC 4, 39.Andreja KEBLER 3, 40.Vanja KOČAR 3

Pospešena državna prvenstva, Maribor, 08.-10.02.2002
Fantje do 14 let (26 tekmovalcev):
1.Jure ZORKO 8,(od 9), 23.Frenk KOLMANIČ 2,5
Fantje do 12 let (31 tekmovalcev):
1.Boris MITROVIČ 7,5, 14.Grega NERAT 5
Fantje do 10 let (2834 tekmovalcev):
1.Mitja ROZMAN 7, 13.Mitja ČONTALA 5
Dekleta do 14 let (26 tekmovalk):
1.Tina BUKOVEC 7,5, 17.Mateja ZVER 4,5
Deklice do 12 let (24 tekmovalk):
1.Barbara ŠUMENJAK 7,5,
Deklice do 10 let (27 tekmovalk):
1.Nataša BUČAR 8,5, 10.Andreja KEBLER 5, 16.Janja POHOREC 4,5, 20.Tina NOVAK 4

Ekipno državno prvenstvo srednjih šol, Murska Sobota, 16.03.2002 (18 ekip):
1.Gimnazija M.Sobota 1 - 17 meč točk (30,5 šahovskih točk)
Aleš LAZAR 8,5, Denis GJURAN 7,5, Maja HOČEVAR 7, Leon CAJNKO 7,5
2.Gimnazija Celje center - 16 29
3.ŠC Velenje - 13 26,5
7.Gimnazija M.Sobota 2 - 9 19,5
Maja VUČKO 5, Dušan KOZIC 4, Sara KRAMAR 3, Simon KOLAR 7,5
C.POČASNI ŠAH

Mladinska državna prvenstva, Rogaška Slatina, 23.02.-01.03.2002
Fantje do 10 let (10 tekmovalcev): 1.Mitja ROZMAN 7,5,
Fantje do 12 let (10 tekmovalcev): 1.Boris MITROVIČ 7,5
Fantje do 14 let (10 tekmovalcev): 1.Luka LENIČ 8
Fantje do 16 let (32 tekmovalcev): 1.Jure BORIŠEK 8, 4.Jernej BUZETI 6, 5.Denis GJURAN 5,5, 26.Rok MURAT 3,5
Fantje do 18 let (9 tekmovalcev): 1.Aleš LAZAR 7
Deklice do 10 let (7 tekmovalk): 1.Nina BILBIJA 6
Deklice do 12 let (8 tekmovalk): 1.Maja NADVEŠNIK 5
Dekleta do 14 let (9 tekmovalk): 1.Martina VELEC 7
Dekleta do 16 let (18 tekmovalk): 1.Mirela AHMATOVIČ 7,5, 14.Tjaša SOBOČAN 3,5, 15.Tadeja TERNAR 3
Dekleta do 18 let (6 tekmovalk): 1.Ana SREBRNIČ 4,5, 3.Maja HOČEVAR 2,5

Pokal Slovenije – predtekmovanje
Radenska – Pomgrad 3 : Lendava 3 : 1
Štefan REŽONJA : GABER 1 : 0
Robert RADOSAVLJEVIČ : VUČKO 0 : 1
Bogdan HARI : ŽALIG 1 : 0
Jože GRUŠKOVNJAK : STRBAD 1 : 0

Č.KOLEDAR PRIREDITEV

Članski hitropotezni turnirji: 14.maj, 11.junij
Konectedenski turnirji: 28.04.Žitkovci, 12.05.Ormož, 19.05.Brezovci, 02.06 Krog
Pokal Slovenije: 2.kolo 25.05.

 

KRONIKA AKTIVNOSTI
V OBDOBJU OKTOBER - DECEMBER 2 0 0 1

A.HITROPOTEZNI ŠAH

1.MESEČNI TURNIRJI
ČLANI
OKTOBER
1.B.Kovač 9, 2.-3.D.Hari, I.Kos 8,5, 4.Š.Režonja 8, 5.R.Radosavljevič 6,5, 6. 6,5, 7.J.Gruškovnjak, 5,5, 8.M.Jerše 4, 9.-10.M.Gabor, B.Hari 3,5, 11.J.Glavač 3, 12.F.Kramar 0
NOVEMBER
1.B.Kovač 10,5, 2.A.Lazar 8, 3.J.Vučko 7,5, 4.R.Radosavljevič 7, 5.-6. I.Kos, Š.Režonja 6,5, 7.B.Hari 6, 8.J.Glavač 5, 9.M.Gabor 4, 10.A.Kelemen 3, 11.B.Kegl 2, 12.F.Kramar 0
DECEMBER
1-2.B.Kovač, J.Vučko 11, 3.J.Gruškovnjak 9,5, 4.D.Hari 8, 5.M.Gabor 6,5, 6.B.Hari 6,5, 7.Š.Režonja 5,5 8.-9.J.Glavač, A.Kelemen 5, 10.A.Marič 4,5, 11.-12.B.Kegl, E.Ružič 2, 13.M.Štrokaj 0,5
Skupni vrstni red:
1.B.Kovač 120, 2.J.Vučko 87, 3.R.Radosavljevič 71, 4.D.Hari 63, 5.Š.Režonja 47, 6.B.Hari 46, 7.J.Gaber 29, 8.J.Gruškovnjak 29, 9.A.Kos 24, 10.I Kos 24, 11.M.Gabor 16, 12.-14. A.Kelemen, A.Lazar, T.Gruškovnjak 12, 15.J.Glavač 10, 16.A.Gyergyek 8, 17.-18. M.Gomboc, M.Jerše 5, 19.-20.A.Marič, L.Števanec 4, 21.M.Kovač 3, 22-23.D.Gjuran, B.Kegl 2

MLADINCI
SEPTEMBER
1.D.Gjuran 7, 2.A.Lazar 6,5, 3.M.Hočevar 6, 4.M.Kovač 4,5, 5.B.Hočevar 3,5, 6.J.Buzeti 3, 7.-8.L.Cajnko, B.Fras 2,5, 9.R.Murat 0,5
OKTOBER
1.A.Lazar 8, 2.D.Gjuran 6,5, 3.-4.B.Hočevar, M.Kovač 5, 5.M.Hočevar 4,5, 6.-7.J.Buzeti, M.Vučko 3, 8.R.Murat 1, 9.B.Fras 0
NOVEMBER
1.D.Gjuran 8, 2.A.Lazar 7,5, 3.-4.M.Kovač, M.Hočevar 7, 5.M.Vučko 4, 6.-7.J.Buzeti, L.Cajnko 3, 8.B.Hočevar 2,5, 9.R.Murat 2, 10.B.Fras 1
DECEMBER
1.D.Gjuran 7, 2.M.Gomboc 6,5, 3.-4.M.Hočevar, B.Hočevar 4,5, 5.J.Buzeti 4, 6.M.Kovač 3,5, 7.B.Fras 3, 8.-9.L.Cajnko, M.Vučko 1,5
Skupni vrstni red:
1.A.Lazar 109, 2.D.Gjuran 94, 3.B.Hočevar 83, 4.M.Kovač 80, 5.M.Hočevar 77, 6.M.Vučko 48, 7.J.Buzeti 46, 8.L.Cajnko 28, 9.R.Murat 24, 10.M.Gomboc 22, 11.B.Fras 16, 12.D.Kozic 13, 13.N.Tompa 8, 14.S.Kramar 3


2.KONECTEDENSKI TURNIRJI


3.OSTALO

4.Martinov turnir, Ivanovci, 09. 11. 2001 (39 tekmovalcev)
1.Miran ZUPE 7,5, 2.Dean ZEČEVIČ 7,5, 3.Darko SUPANČIČ 6,5, 4.Boris KOVAČ 6,5, 5.Marjan ČREPAN 6, 6.Aleš LAZAR 6, 7.Igor KOS 6, 8.Branko RESMAN 6, 9.Štefan REŽONJA 6, 10.Jože VUČKO 6, 11.Milan JERŠE 5,5, 12.Alen KELEMEN 5, 13.Bogdan HARI 5, 16.Maja HOČEVAR 5, 17.Rok MURAT 5, 21.Denis GJURAN 4,5

B.POSPEŠENI ŠAH

Posamezno državno prvenstvo v pospešenem šahu, Rogaška Slatina, 01.12.2001
(109 tekmovalcev):
1.Miran ZUPE 7,5 (od 9), 2.Oskar OREL 7,5, 3.Luka LENIČ 7,5,
19.Miha GOMBOC 6, 36.Mitja KOVAČ 5, 43.Denis GJURAN 5

Ekipno državno prvenstvo v pospešenem šahu, Rogaška Slatina, 02.12.2001 (11 ekip):
1.ŠK ZM Maribor Branik 29,5 šahovskih 16 meč točk
2.ŠD Vele Domžale 28 18
3.ŠK Triglav Krško I 23 12
4.ŠD Radenska Pomgrad 20,5 10
(B.Kovač 7 od 8, M.Gomboc 3, D.Gjuran 6, M.Kovač 2)

Državno prvenstvo seniorjev, Lesce, 17.12.2001 (28 tekmovalcev):
1.Vladimir IVAČIČ 6 (od 7), 2.Vid VAVPETIČ 5,5, 3.Ridi FLORJANČIČ 5,5,
5.Štefan REŽONJA 4,5

VIII.Harmashatar Kupa, Monoster (Madžarska), 3.-4. 11. 2001 (43 tekmovalcev)
1.Gabor KOVACS 7,5, 2.Boris KOVAČ 7, 3.Zsolt KORPICS 7, 12.Denis GJURAN 5,5, 21.Milan JERŠE 4,5, 30.Stanko GJURAN 4, 31.Jernej BUZETI 4, 38.Rok MURAT 3,
40.Franc KRAMAR 2,5
Ekipno:
1.Haladas I 26 točk, 2.Zrinyi dsk 24,5, 3.Elektromos Gyor 23, 4.Radenska Pomgrad 21

C.POČASNI ŠAH

Č.KOLEDAR PRIREDITEV

Občni zbor društva: 05.02.
Članski hitropotezni turnirji: 12.februar, 12.marec
Konectedenski turnirji: 20.01.Bakovci, 03.02.Murski Črnci, 17.02.Moravske Toplice, 10.03.Radenci, 31.03.Ormož
Prvenstvo društva v počasnem šahu: začetek februar
Pokal Slovenije: predtekmovanje februar, predkolo 03.03.

 

 

Kronika aktivnosti